فعال‌سازی صفحه ساز ویژوال کامپوزر برای نوشته‌ها و محصولات

افزونه صفحه ساز ویژوال کامپوزر (یا WP Bakery جدید) یک افزونه صفحه ساز وردپرس می باشد که این امکان را برای شما فراهم می کند تا قالب وردپرس خود را بدون کدنویسی و فقط با دراپ و دراگ با سلیقه خود طراحی و چیدمان کنید. اما صفحه ساز ویژوال کامپوزر پس از نصب و فعال سازی به صورت خودکار فقط در برگه ها نمایش داده می شود و امکان ویرایش نوشته ها و یا محصولات به صورت پیش فرض وجود ندارد. در این مطلب به آموزش چگونگی استفاده از افزونه ویژوال کامپوزر در نوشته‌ها، نمونه کار (Portfolio) یا مطالب سایت وردپرسی می پردازیم. با میهن اسکریپت همراه باشید.

 

visual composer posts - فعال‌سازی صفحه ساز ویژوال کامپوزر برای نوشته‌ها و محصولات

 

فعال‌سازی صفحه ساز ویژوال کامپوزر برای نوشته‌ها و محصولات

برای ویرایش نوشته ها و یا محصولات ووکامرس توسط ویژوال کامپوسر پس از نصب این افزونه WPBakery Visual Composer باید وارد تنظیمات Visual Composer که اخیراً با نام WPBakery PageBuiler شناخته می‌شود شوید. برای این کار وارد بخش صفحه ساز > نقش مدیر شوید.

 

vc roles mihanscript.ir  - فعال‌سازی صفحه ساز ویژوال کامپوزر برای نوشته‌ها و محصولات

 

در صفحه باز شد در لیست کشویی رو به روی پست‌تایپ‌ها گزینه سفارشی را انتخاب کنید تا پست‌تایپ‌های سایت وردپرسی شما نمایش داده شود. اکنون تیک هر پست‌تایپی را که می‌خواهید ویژوال کامپوزر در آن فعال شود را بزنید. به عنوان مثال برای استفاده از ویژوال کامپوزر در محصولات بایدتیک گزینه Products را بزنید. چنانچه شما تیک همه گزینه‌ها را فعال کنید، WP Bakery در تمام بخش‌های سایت وردپرس شما فعال می شود.

 

vc post types 1024x154 - فعال‌سازی صفحه ساز ویژوال کامپوزر برای نوشته‌ها و محصولات

 

پس از اعمال تنظیمات بر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید تا ویرایشات دلخواه شما در دیتابیس وردپرس ذخیره شود. اکنون اگر وارد بخش نوشته‌ها، افزودن نوشته شوید، ویرایشگر ویژوال کامپوزر را مشاهده خواهید کرد. اکنون قادر خواهید بود تا از طراحی و چیدمان قالب وردپرس سایت خود بدون برنامه‌نویسی لذت ببرید.

امیدواریم آموزش فعال‌سازی صفحه ساز ویژوال کامپوزر برای نوشته‌ها و محصولات برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.