آموزش حل مشکل صفحه سفید وردپرس

آموزش حل مشکل صفحه سفید وردپرس | اگر تا کنون با وردپرس کار کرده باشید٬ احتمالا با با صفحه سفید (صفحه مرگ وردپرس) مواجه شده اید. متاسفانه این خطا هیچ پیامی را منتشر نمی‌کند. در این آموزش با میهن اسکریپت همراه باشید تا آموزش حل مشکل صفحه سفید وردپرس برای شما توضیح دهیم.

 

fix screen of death wp mihanscript.ir  - آموزش حل مشکل صفحه سفید وردپرس

 

آموزش حل مشکل صفحه سفید وردپرس

برخی اوقات فقط قسمت‌های خاصی از سایت وردپرس شما دچار خطر مرگ (صفحه سفید) می شود و قسمت‌های دیگر سایت بدون مشکل کار می کند. به عنوان مثال بخش پیشخوان وردپرس یا فقط یک صفحه یا یکی از نوشته‌ها از سایت دچار این خطا می شود.

در این مطلب آموزش حل مشکل صفحه سفید وردپرس یعنی روش‌های رفع و مقابله با خطای صفحه سفید در وردپرس را برای شما توضیح می دهیم.

 

دلیل خطای صفحه سفید وردپرس

یک از دلایل اصلی برخ دادن خطای صفحه سفید در وردپرس استفاده بیش‌از حد حافظه پیش فرض وردپرس است. این امر ممکن است به خاطر استفاده افزونه‌ای دارای توابع خراب و یا حتی به دلیل وجود مشکلی در کدهای قالب وردپرس باشد و گاهی اوقات مشکل از از طرف هاستینگ یا میزبانی وب است.

 

روشهای رفع خطای صفحه سفید وردپرس

 

افزایش میزان محدودیت حافظه

معمولا خطای صفحه سفید وردپرس به دلیل استفاده بیش از حد از میزان محدودیت حافظه پیش فرض php وردپرس است. چنانچه مشکل به دلیل استفاده بیش‌از حد حافظه پیش فرض وردپرس بود می بایست وارد پنل کاربری هاست وبسایت خود شوید و فایل wp-config را ویراش کنید و با قرار دان کد زیر در فایل wp-config میزان محدودیت حافظه را افزایش دهید.

 

define('WP_MEMORY_LIMIT', '128M');

 

غیر فعال کردن افزونه ها

اگر با افزایش میزان حافظه‌ی وردپرس همچنان مشکل باقی بود این روش را امتحان کنید.

پس از ورود به هاست سایت خود به پوشه وردپرس سایت‌تان و بعد به پوشه wp-content بروید. در پوشه wp-content، نام پوشه‌ای با نام Plugins را به نام دیگری تغییر دهید. با تغییر نام این پوشه، تمام افزونه‌های سایت‌ وردپرسی شما غیر فعال می‌شوند. اگر مشکل صفحه سفید وردپرس برطرف شد پس حتما مشکل از یکی از افزونه‌های سایت شماست.

اکنون نام پوشه را دوباره به plugins تغییر دهید. سپس وارد پیشخوان وردپرس سایت خود شوید و یک به یک افزونه ها را فعال کنید و افزونه ای که باعث به وجود آمدن خطا شده است را یافته و بررسی کنید.

 

جایگزین کردن قالب وردپرس با قالب پیش فرض

اگر مشکل شما با غیر فعال کردن افزونه های وردپرس حل نشد، احتمالا مشکل از قالب وردپرس سایت شما است.

قبل از هر کاری از قالب وردپرس سایت خود یک بکاپ تهیه کنید. سپس قالب را از پنل هاست سایت خود حذف کنید. این کار باعث می شود به صورت خودکار قالب پیش فرض وردپرس جایگزین قالب قبلی شود.

به phpmyadmin بروید و دیتابیس خود را انتخاب کنید و جدول wp_options را باز کرده و مقادیر جداول template، styleshee را به نام قالب پیش فرض وردپرس ( مثلا twentyeleven ) تغییر دهید. چنانچه مشکل شما حل شد احتمالا مشکل از فایل functions.php قالب وردپرس است، ممک است در پایین فایل functions.php  فضای اضافی وجود داشته باشد، باید آن را حذف کنید یا ممکن است یک تابع اشتباه در فایل بکار رفته باشد آن را پیدا و ویرایش و تصحیح کنید.

 

راه های دیگر برای رفع خطای صفحه سفید وردپرس

ار با روش های بالا مشکل شما حل نشد فایل های وردپرس فعلی را جایگزین فایل های قبلی وردپرس کنید. ممکن است یکی از فایل های وردپرس دچار مشکل شده باشد و این کار  مشکل صفحه سفید در سایت شما را رفع کند.

همچنین می توانید با افزودن کد زیر را به فایل wp-config  حالت اشکال زدایی خطا را در وردپرس فعال کنید.

 

error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);
 
define( 'WP_DEBUG', true);

 

پس از اضافه کردن کد،پیغام خطایی که سبب خطای صفحه سفید وردپرس می شود را در سایت مشاهده خواهید کرد و می توانید بتوانید علت را یافته و برطرف کنید.

 

چنانچه صفحه‌ی نخست سایت شما ٬ با خطای صفحه صفید مواجه بود و پس‌زمینه و مدیریت وردپرس به خوبی نمایش داده می شود بنابراین مشکل از افزونه cache سایت‌ شما است. باید کش سایت خود را خالی کنید.

 

کد زیر را برای رفع مشکل نوشته ها به wp-config.php خود اضافه کنید:

 

/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

 

کد‌های فوق محدودیت بازخورد و بک‌ترک‌ها را افزایش می‌دهند.

امیدوارم با کمک آموزش حل مشکل صفحه سفید وردپرس ارائه شده توسط میهن اسکریپت مشکل‌ صفحه سفید وردپرس سایت شما برطرف شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.