رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس

رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس | احتمالا تا کنون با خطای Memory Exhausted در وردپرس رو به رو شده اید. خطای رایج Memory Exhausted ( یا Fatal error ) در وردپرس رمانی رخ می دهد که موردی مثلا یک افزونه وردپرس سبب استفاده بیش از حد از حافظه شده و سایت وردپرس شما به مقدار بیشتری از این منابع نیاز دارد.

 

memoryexhuastederror 1 mihanscript.ir  - رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس

 

رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس

خطای Memory Exhausted در وردپرس زمانی رخ می دهد که کد وردپرس نیازمندحافظه بیشتری باشد. پس برای رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس باید حافظه پی اچ پی را افزایش دهید.

وردپرس بصورت پیش فرض حداقل ۶۴ مگابایت از فضا را به حافظه PHP اختصاص میدهد اما گاهی اوقات این مقدار کم هست. راه های مختلفی برای افزایش این فضا و رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس وجود دارد.

 

memoryexhuastederror mihanscript.ir  - رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس

 

افزایش حافظه php و رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس

برای رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس ابتدا باید وارد هاست وب سایت خود شوید. سپس فایل wp-config.php را که در روت هاست شما قرار دارد، باز کنید.

برای ویرایش فایل wp-config.php میتوانید از نرم افزار های FTP هم استفاده کنید.

پس از آن در فایل wp-config.php کد “That’s all, stop editing! Happy blogging”  را پیدا کرده و کد کد زیر را در بالای آن قرار دهید:

 

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

 

این کد محدودیت حافظه PHP شما را به ۲۵۶ مگابایت افزایش خواهد داد. اکنون سایت خود را برای بررسی رفع خطا Memory Exhausted بررسی کنید.

بدین ترتیب به سادگی خطای Memory Exhausted در وردپرس را با افزایش حافظه برای پی اچ پی برطرف کرده اید.

 

اگر با افزودن کد بالا سایت شما خطای Memory Exhausted برطرف نشد و باز هم با خطا مواجه شدید، باید برای افزایش محدودیت حافظه PHP با پشتیبانی هاستینگ سایت خودتان مکاتبه کنید تا میزان محدودیت حافظه را برای‌ هاست شما افزایش دهد.

امیدواریم مقاله رفع خطا Memory Exhausted در وردپرس برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.