رفع خطا internal server error 500 در وردپرس

رفع خطا internal server error 500 در وردپرس | شاید تا به حال بعد از انتقال وب سایت یا نصب وردپرس در هاست خود با خطای ۵۰۰ مواجه شده باشید. معمولا خطای ۵۰۰ هنگامی رخ می دهد که وب سرور سایت شما نتواند اطلاعات و پروسه بارگذاری سایت شما را پردازش کند و دچار اختلال شود. خطای داخلی سرور فقط در زمان استفاده از سیستم وردپرس به وجود نمی آید و با هر اسکریپت دیگری که بر روی سرور اجرا شود، ممکن است خطای ۵۰۰ رخ دهد. در این مطلب می خواهیم خطا ۵۰۰ و نحوه رفع آن را بررسی کنیم.

 

500 Internal Server Error mihanscript.ir  - رفع خطا internal server error 500 در وردپرس

 

رفع خطا internal server error 500 در وردپرس

در برخی مواقع خطای وردپرس http error 500 هنگام دسترسی به پیشخوان وردپرس ایجاد می شود و قسمت های دیگر سایت به خوبی کار می کند.

آموزش رفع خطا internal server error 500 در وردپرس را مرحله به مرحله دنبال کنید تا خطا ۵۰۰ وردپرس شما برطرف شود و بتوانید از وبسایت خود لذت ببرید. در ادامه آموزش راه حل‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

 

بررسی فایل htaccess.

اولین دلیلی که می تواند باعث شود خطای وردپرس http error 500 رخ دهد وجود مشکل در فایل فایل htaccess است.

ابتدا توسط یک نرم افزار مدیریت FTP مثل filezilla وارد وارد سی پنل سایت خود شوید و در در پوشه روت هاست سایتتان یعنی پوشه‌ای که فایل‌های wp-content و wp-admin و wp-includes در آن قرار دارند فایل htaccess را پیدا کنید و سپس آن را با ویرایشگر فایل باز کرده و تمامی کد های داخل آن را حذف کنید. سپس فایل htaccess را ذخیره کنید. چنانچه بعد از اینکار سایت شما بدون خطای ۵۰۰ داره لود شد پس مشکل از فایل فایل htaccess بوده است.

برای ساخت مجدد فایل htaccess در پیشخوان وردپرس به بخش تنظیمات > پیوند های یکتا بروید و در این صفحه بدون هیچ تغییری روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

 

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس

اگر راه حل اول مشکل سایت شما را برطرف نکرد شاید مشکل از یکی از افزونه های وردپرس سایت شما باشد. ممکن است خطا internal server error 500 به دلیل مشکل در افزونه وردپرس خاصی رخ داده باشد یا چند افزونه وردپرس در کنار هم سبب بروز خطای ۵۰۰ باشند.

برای رفع خطای وردپرس http error 500 باید تمام پلاگین‌ها را غیر فعال کنید اما این کار باید بدون ورود به پنل مدیریت وردپرس انجام دهید چون به علت بروز خطا به پنل مدیریت وردپرس خود دسترسی ندارید. برای انجام این کار از طریق FTP نام پوشه plugins را در پوشه wp-content به نام دیگری تغییر دهید با این روش کلیه ها افزونه های وردپرس سایت شما غیرفعال می شوند.

در صورتی که پس غیر فعال کردن افزونه های وردپرس مشکل سایت شما برطرف شد پس یکی از افزونه‌ها باعث خطای وردپرس http error 500 شده است. سپس  وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و تک تک افزونه های سایت را فعال کنید. توجه داشته باشید که حتما باید پس از فعال سازی هر افزونه وردپرس سایت خود را جهت بررسی خطا مشاهده کنید تا مشخص شود با فعال سازی کدام افزونه وردپرس، خطا internal server error 500 در سایت شما به وجود می آید. پس از پیدا کردن افزونه ای که باعث بروز خطا internal server error 500 شده بود باید مشکل آن را برطرف کرده یا آن را با افزونه ای مشابه تعویض کنید.

 

رفع محدودیت حافظه PHP

خطا وردپرس http error 500 ممکن است به دلیل عبور از محدودیت حافظه php یا کمبود رم هاست سایت وردپرس شما رخ دهد. برای رفع مشکل باید فایل wp-config.php در روت هاست خود را ویرایش کرده و خط پایین را در ابتدای wp-config.php اضافه کنید.

 

define('WP_MEMORY_LIMIT', '512M');

 

کد بالا میزان رم مصرفی وردپرس شما رو به ۵۱۲ مگابایت افزایش می دهد.

اگر فقط هنگام دسترسی به پنل مدیریت وردپرس خود با پیام وردپرس http error 500 رو به رو هستید می توایند یک فایل متنی با نام php.ini در در پوشه wp-admin در هاست وبسایت خود ایجاد کرده و کد memory=64MB را در آن تایپ کرده و سپس آن را ذخیره کنید.

 

مشکل فایل های وردپرس

ممکن هست فایل های اصلی هسته وردپرس سایت شما دچار مشکل شده باشد. برای این کار فایل های وردپرس را به صورت دستی بروزرسانی کنید.

 

با هاست خود تماس بگیرید

اگر با اجرای تمامی مراحل بالا خطا وردپرس http error 500 همچنان برطرف نشده بود با هاستینگ خود تماس بگیرید و درخواست کنید تا مشکل سایت وردپرس شما را رفع کند.

 

امیدواریم آموزش رفع خطا internal server error 500 در وردپرس توانسته باشد مشکل وردپرس سایت شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.