آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تغییرات

قالب های وردپرس به ویژه قالب های پریمیوم به دلیل مشکلات به وجود امده در نسخه های آنها یا افزودن امکانات جدید به قالب هر چند وقت آپدیت می شوند. فروشگاه قالب وردپرس میهن اسکریپت هم همیشه نسخه های جدید محصولات خود را به خریداران ارائه می کند.

 

update wordpress themes - آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تغییرات

 

آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تغییرات

بیشتر کاربران وردپرس همیشه با این مشکل مواجه هستند که بعد از آپدیت قالب وردپرس خود به نسخه جدید، تغییراتی که در قالب اعمال کرده اند از دست می رود. پس چگونه می توان پس از آپدیت قالب به نسخه جدید تغییرات قبلی را حفظ کرد؟ راه حل آن بسیار ساده است و ما در این مقاله چگونگی آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تغییرات را برای شما توضیح خواهیم داد. پس با میهن اسکریپت همراه باشید.

 

همانظور که می دانید هنگامی که آپدیت هر قالب یا افزونه وردپرس با تغییراتی در کدهای آن همراه است. اما تشخیص اینکه کدام فایل های قالب دچار تغییراتی در کدنویسی شده اند بسیار دشوار و زمان بر است. اما باید چه کنیم که بتوانیم به راحتی و در کمترین زمان ممکن متوجه بشویم که ایت تغییرات در کدام فایل ها اعامل شده است؟

 

چاره کار استفاده از نرم افزار winmerge می باشد. نرم افزار WinMerge  این قابلیت را داراست که فایل های قالب یا افزونه شما را بررسی کند و فایل هایی که با هم مطابقت ندارند را جایگزین کند.

پس از دانلود و  نصب نرم افزار بر روی ویندوز آن را باز کنید. سپس از منوی file بر روی گزینه open کلیک کنید.

 

winmerge - آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تغییرات

 

اکنون در بخش Left پوشه نسخه قبلی قالب را و در قسمت Right پوشه نسخه جدید را قالب را انتخاب کنید. در نهایت بر روی دکمه OK کلیک کنید تا نرم افزار تمام فایل ها را بررسی کند و سپس فایل هایی که با هم مطابقت ندارند را پیدا کند. در کنار فایل هایی که با هم تفاوت دارند کلمه diffrent نمایش داده می شود. اکنون می بایست تفاوت هایی را که نرم افزار پیدا کرده است را در قالب جدید هم اعمال کنید. پس از اعمال تغیییرات قالب جدید رو در هاست خود آپلود کردهو آن را جایگزین نسخه قبلی قالب کنید.

امیدورام آموزش آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تغییرات مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.