تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست؟

شاید برخی از وردپرس کاربران تصور کنند که تفاوتی بین نوشته و برگه وجود ندارد. اما باید بدانید این دو نوشتار تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند و نحوه استفاده از آنها در وردپرس متفاوت است. در این مطلب به بررسی تفاوت های تفاوت نوشته و برگه در وردپرس می پردازیم.

 

posts vs pages - تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست؟

 

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

همانطور که اشاره شد نوشته و برگه تفاوت هایی با هم دارند ودانستن این نکته بسیار مهم است که چه زمانی باید از نوشته ها و چه زمانی از باید برگه ها استفاده شود. برای اینکه بتوانیم این مسئله را بهتر شرح دهیم ابتدا به تعریف نوشته و برگه در وردپرس می پردازیم.

 

نوشته وردپرس چیست؟

نوشته های وردپرس بر زمان مند هستند یعنی دارای زمان انتشار و زمان بروزرسانی می باشند و تاریخ نوشته در سایت قابل مشاهده می باشد. اما برگه ها محتوایی ثابت دارند و امکان نمایش تاریخ انتشار و بروزرسانی را ندارند. بنابراین هر زمان مطلبی در یک سایت وردپرسی مشاهده کردید که دارای تاریخ می باشد، این مطلب نوشته است نه برگه.

همچنین نوشته های وردپرس از قابلیت مرتب سازی بر اساس دسته و برچسب برخوردار هستند. معمولا پست های هر دسته به ترتیب از آخرین نوشته قرار می گیرند.

نوشته ها دارای امکان ارسال نظرات (کامنت) توسط کاربران هستند. توسط یان بخش شما می توانید تعامل بیشتری با کاربران سایت خود داشته باشید و بدین ترتیب از نظرات آنهادر رابطه با مطالب سایت تان آگاه شوید. همچنین نوشته های وردپرس از قابلیت اشتراک گذاری در شبک هه ای اجتماعی توسط کاربران برخوردار هستند و کاربران می توانند مطالب سایت شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند که این موضوع افزایش بازدید سایت شما را در پی خواهد داشت.

یکی دیگر از ویژگی های مهم نوشته قابلیت نمایش نویسنده آن مطلب می باشد. با استفاده از این قابلیت شما می توانید با لینک دادن به نام نویسنده در قالب وردپرس خود تمام مطالب یک نویسنده را در یک بخش جداگانه نمایش دهید.  اما برگه ها به دلیل داشتن محتوای ثابت از این قابلیت برخوردار نیستند.

پست های وردپرس در خوراک RSS قابل دسترسی هستند. RSS کانالی است  که کاربران را قادر می سازد تا از طریق feed reader به آخرین بروزرسانی پست ها را در دسترسی داشته باشند.

 

برگه وردپرس چیست؟

برگه ها، نوشته هاییی هستن که دارای محتوای ثبات می باشند. این صفحات معملا نیازی به آپدیت و بروزرسانی نخواهند داشت. (مانند صفحه تماس با ما، درباره ما و از این قبیل).

برگه ها دارای قابلیت انتخاب تمپلیت ها هستند و شما را قادر می سازند تا به هر برگه الگو یا تمپلیت خاصی اختصاص داده و آنها را منحصر به فرد کنید.

همانظور که در مطالب بفوق ذکر شد برگه ها دارای انتخاب دسته بندی و برچسب نیستند و از قابلیت سلسه‌مراتبی برخوردارند. شما می توانید برگه را به زیر‌مجموعه برگه دیگری اضافه کنید یا به عبارت دیگر برگه ای به عنوان مادر و یا فرزند داشته باشید.

 

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

به صورت خلاصه می توان تفاوت میان نوشته و برگه به صورت زیر تقسیم بندی کرد :

  • نوشته‌ها از قابلیت ارسال نطرات برخوردارند اما برگه‌ها این امکان را نداند.
  • نوشته‌ها دارای امکان نمایش نام نویسنده در سایت هستند اما برگه‌ها قابلیت نمایش نویسنده را دارا نیستند.
  • نوشته‌ها را می توان بر اساس دسته بندی و برچسب سازماندهی و مرتب کرد اما برگه ها با استفاده از سلسه مراتب و زیر مجموعه‌ها سازماندهی می شوند.
  • نوشته‌ها زمان محور هستند و بر اساس زمان مدیریت و منتشر می‌شوند اما برگه‌ها معمولا ثابت هستند و دارای زمانبندی نیستند.

بنابراین ما باید برای نوشته‌ها و مقالات سایت از  نوشته‌ها و برای صفحات ثابت سایت (مانند صفحه تماس با ما، درباره ما و از این قبیل) از برگه‌ها استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.