فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس به جای گوتنبرگ

همانطور که می دانید وردپرس در نسخه ۵ به بعد ویرایشگر گوتنبرگ را به عنوان ویرایشگر اصلی وردپرس قرار داد و ویرایشگر کلاسیک را به طور کامل حذف کرد. اما استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ برای برخی از کاربران وردپرس کمی مشکل است. در این آموزش به چگونگی فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس به جای گوتنبرگ خواهیم پرداخت.

 

wordpress new editor gutenberg - فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس به جای گوتنبرگ

 

فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس به جای گوتنبرگ

ادیتور کلاسیک همان ویرایشگر همیشگی وردپرس می باشد که قبل از بروزرسانی وردپرس به نسخه ۵ از آن برای انتشار یا بروزرسانی مطالب سایت خود استفاده می کردیم. با جایگزین شدن گوتنبرگ به عنوان ویرایشگر اصلی وردپرس می توانیم با نصب افزونه Classic Editor مجددا از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده کنیم. این افزونه فقط تمامی تنظیمات ویرایشگر گوتنبرگ را غیرفعال می کند و با غیرفعال سازی افزونه Classic Editor می توانید مجددا از ویرایشگر گوتنبرگ استفاده کنیم.

 

ویرایشگر کلاسیک وردپرس با افزونه Classic Editor

برای راه اندازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس باید اافزونه Classic Editor را نصب و فعال سازی کنیم. برای این کار در پیشخوان وردپرس از بخش افزونه ها بر روی گزینه افزودن کلیک می کنیم. در این بخش در قسمت جستجو عبارت Editor Classic را جستجو می کنیم. پس از اینکه افزونه Classic Edito را در نتیجه جستجو پیدا کردیم بر روی گزینه “هم اکنون نصب کن” کلیک کرده و پس از نصب کامل افزونه، بر روی “فعال کردن” کلیک نمایید.

 

Install classic editor instead gutenberg - فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس به جای گوتنبرگ

 

ویرایشگر کلاسیک وردپرس

اکنون برای اینکه بتوانید این ویرایشگر را برای همه کاربران خود فعال کنید در پیشخوان وردپرس به بخش تنظیمات > نوشتن بروید. در این قسمت گزینه مربوط به “ویرایشگر پیش فرض برای همه کاربران” را بر روی ویرایشگر کلاسیک قرار دهید.

 

classic editor setting - فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس به جای گوتنبرگ

 

همچنین برای اینکه بتوانید ویرایشگر کلاسیک را فقط برای خودتان فعال کنید به بخش کاربران > شناسنامه شما بروید و در این قسمت ویرایشگر پیش فرض را بر روی ویرایشگر کلاسیک تنظیم کنید.

 

classic editor - فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس به جای گوتنبرگ

 

اکنون می توایند به نوشته‌ها و برگه‌ها بروید و با خیالی راحت به نوشتن یا بروزرسانی مطالب سایت خود کنید. البته در سمت چپ شما با کلیک بر روی ویرایشگر گوتنبرگ می‌توانید ویرایشگر خود را به بلوک یا همان گوتنبرگ تغییر دهید.

 

change editor - فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس به جای گوتنبرگ

 

 

امیدوارم آموزش فعال سازی ویرایشگر کلاسیک وردپرس به جای گوتنبرگ برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.