رفع مشکل غیر فعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

رفع مشکل غیر فعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس | در ویرایشگر وردپرس علاوه بر نوشتن متن و مقاله می توانید تصاویر ،ویدیوها و فایلهایی را از طریق دکمه “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” در سایت خود بارگذاری کنید. اما بعضی اوقات در وردپرس دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای غیرفعال می شود و هنگامی که شما بر روی دکمه مربوطه کلیک می‌کنید، پنجره‌ای برای شما باز نخواهد شد.

 

add media button removed - رفع مشکل غیر فعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

 

غیر فعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

مشکل غیرفعال شدن دکمه “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” در وردپرس معمولا به دلیل ناسازگاری اسکریپت و یا css های یک افزونه وردپرس و یا قالب وردپرس شما رخ دهد.

 

رفع خطای غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده‌چند رسانه‌ای در وردپرس

یکی از روش‌های ساذه برای رفع این خطا نوشتن کد زیر قبل از خط “That’s all, stop editing! Happy blogging” در فایل wp-config.php می باشد.

 

define('CONCATENATE_SCRIPTS', false );

 

کد فوق هر اسکریپت را به صورت جداگانه اجرا می کند و امکان بارگذاری درست دکمه‌ها و هماهنگی جاوا اسکریپت را فراهم می کند.

نکته : استفاده از این کد برای یک دوره بلندمدت مناسب نمی باشد زیرا هنوز شما منبع مشکل را پیدا نکردید. برای اینکه بتوانید این مشکل را برای همیشه برطرف کنید باید علت را جستجو کنید تا مشخص شود که کدام افزونه یا قالب باعث ایجاد این مشکل شده است.

همانطور که قبل تر هم گفته شد گاهی ممکن است تداخل بین افزونه ها یا قالب وردپرس باعث بروز چنین خطایی شود.بنابراین برای پیدا کردن علت خطا ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و از منوی افزونه ها > افزونه های نصب شده تمامی افزونه ها را انتخاب و غیر فعال کنید.

 

disable plugins mihanscript.ir  - رفع مشکل غیر فعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

 

سپس به صفحه ویرایشگر وردپرس رفته و دکمه “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” را بررسی کنید. اگر مشکل حل شده بود به صورت تکی افزونه های خود را تک تک فعال کرده و  و دکمه “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” را چک کنید تا افزونه دارای مشکل را پیدا کنید. سپس افزونه را جایگزین و یا از یک برنامه نویس کمک بخواهید.

اگر با غیر فعال کردن افزونه ها مشکل حل نشد قالب وردپرس سایت خود را غیرفعال کرده و قالب پیشفرض وردپرس را فعال کنید.

 

add media button removed mihanscript.ir  - رفع مشکل غیر فعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

 

اگر خطا رفع شد پس مشکل به وجود آمده از قالب وردپرس شما می باشد. باید آن را پیدا و مشکل را برطرف کنید.

امیدواریم آموزش رفع مشکل غیر فعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس مفید بوده باشد و تونسته باشد مشکل شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.