رفع خطای syntax error در وردپرس

رفع خطای syntax error در وردپرس | یکی از خطاهای رایج که گاهی اوقات مدیران وبسایت های وردپرس ممکن است با آن رو به رو شووند، خطای Parser error – syntax error است. در صورتی که این خطا رخ دهد شما دیگر قادر نخواهید بود وارد پنل ادمین وردپرس شوید و تغییرات را در قالب وردپرس خود ایجاد کنید. در این مطلب به شما نحوه رفع Syntax Error را آموزش می دهیم.

 

fix syntax error - رفع خطای syntax error در وردپرس

 

رفع خطای syntax error در وردپرس

خطای syntax error معمولا مشکلات کد نویسی ایجاد می شود. مانند: یک کاما که در انتهای قطعه کد خود قرار نداید، قرار گرفتن یک براکت اضافی و … . شما می توانید به سادگی با ویرایش یا حذف کد تغییر یافته یا افزونه وردپرس نصب شده خطای syntax error را برطرف کنید.

رفع خطای syntax توسط FTP

برای رفع خطای syntax باید کدی که باعث این خطا شده را ویرایش یا حذف کنید. چون این خطا باعث عدم دسترسی شما به پیشخوان وردپرس می شود تنها راه رفع این مشکل دسترسی به آخرین فایل ویرایش شده توسط FTP است.

همانطور که در تصویر زیر هم مشاهده می کنید کد خطای syntax به شما نشان می دهد که دقیقا کدام فایل و کدام خط نیاز به ویرایش دارد.

 

syntaxerror mihanscript.ir  - رفع خطای syntax error در وردپرس

 

خطای syntax error به این دلیل است که یکی از عناصر در ترتیب خود قرار ندارد، یعنی در جایی که باید باشد نیست.

ابتدا باید کد خطا را مشاهده کنید تا بدانید کدام فایل نیاز به ویرایش دارد.

پس از نصب برنامه ی FTP به وب سایت خود متصل شده و به فایل قالب که نیاز به ویرایش دارد بروید. اکنون باید فایلی که دچار مشکل شده است را پیدا کرده و آن را در سیستم خود دانلود کنید. سپس فایل را با استفاده از یک ویرایشگر متن باز کنید.

بعد از باز کردن فایل مرود نظر با استفاده از ویرایشگر متن مانند Notepad++ باید به خطی که در خطا نمایش داده شده بود بروید و خطای آن را رفع کنید. پس از حذف یا ویرایش کد دارای مشکل، فایل را ذخیره کرده و در هاست خود آپلود کنید.

اکنون سایت وردپرس خود را refresh کرده و مشاهده کنید که خطای syntax error برطرف شده است.

امیدوارم آموزش رفع خطای syntax error در وردپرس برای شما مفید بوده و توانسته باشد مشکل سایت وردپرس شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.