آموزش رفع خطای ۵۰۴ Gateway Timeout در وردپرس

آموزش رفع خطای ۵۰۴ Gateway Timeout در وردپرس | برخی اوقات هنگام کار با سایت وردپرسی با خطای ۵۰۴ Gateway Timeout مواجه می شوید. در این آموزش از میهن اسکریپت به بررسی راه‌ هایی برای رفع خطای ۵۰۴ Gateway Timeout می پردازیم.

 

fix 504 error - آموزش رفع خطای ۵۰۴ Gateway Timeout در وردپرس

 

آموزش رفع خطای ۵۰۴ Gateway Timeout در وردپرس

خطای ۵۰۴ در وردپرس زمانی رخ می دهد که سرور پاسخی از مرورگر کاربر دریافت نمی کند و قادر به  اتصال نیست. خطای ۵۰۴ در وردپرس به صورت‌های مختلفی نمایش داده می شود که برخی از پیام های خطای ۵۰۴ به شرح زیر هستند:

۵۰۴ Gateway Timeout

HTTP 504

۵۰۴ ERROR

Gateway Timeout (504)

HTTP Error 504 – Gateway Timeout

Gateway Timeout Error

 

gateway timeout 504 - آموزش رفع خطای ۵۰۴ Gateway Timeout در وردپرس

 

رفع خطای ۵۰۴ در وردپرس

 

– خطا به دلیل تغییرات در سرور

برخی مواقع خطای ۵۰۴ Gateway Timeout به دلیل بروز یک مشکل موقت در سرور هاستینگ یا هنگام هنگام آپدیت نرم افزاهای سرور به وجود می آید. در این حالت فقز باید چند دقیقه صبر کنید و مجدد سایت را بارگذاری یا رفرش کنید. چنانچه هنوز مشکل برقرار بود راه حل های زیر را دنبال کنید.

 

خطا به دلیل اختلالات در پایگاه داده وردپرس

خطای ۵۰۴ برخی اوقات به دلیل بهینه نبودن پایگاه داده سایت شما رخ می دهد. در این حالت باید دیتابیس سایت وردپرس خود را بهینه سازی کنید. این کار را می توانید از طرق مختلفی انجام دهید که اسان ترین آنها استفاده از افزونه WP-Sweep می باشد.

 

– خطا به دلیل مشکل در فایل htaccess.

گاهی خطای ۵۰۴ Gateway Timeout به دلیل  تغییرات در فایل htaccess. ایجاد می شود. در این صورت فایل htaccess. که داخل مسیر public_html را حدف یا تغییر نام دهید. پس از آن به منوی تنظیمات> پیوندهای یکتا در پیشخوان وردپرس سایت خود بروید و در صفحه باز شده بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فایل htaccess. مجددا ساخته می شود.

 

خطا به دلیل بروز مشکل در قالب وردپرس یا افزونه وردپرس

اگر مشکل شما با اجرای روش های بالا برطرف نشد ممکن است مشکل به دلیل بروزرسانی قالب وردپرس یا افزونه وردپرس سایت شما نمایش داده شود. چنانچه مشکل از قالب وردپرس شما باشد می توانید با جایگزین کردن نسخه قبلی قالب مشکل را برطرف کنید. در صورتی که مشکل از افزونه های سایت وردپرس شما باشد در ابتدا می بایست پوشه plugins را در هاست خود تغییر نام دهید. سپس افزونه های سایت خود را یک به یک فعال کنید تا متوجه شوید مشکل از کدام افزونه است.

 

خطا به دلیل استفاده از کلودفلر

اگر از کلودفلر استفاده می‌کنید برخی اوقات به دلیل عدم ایجاد ارتباط سرور با کلودفلر با خطای ۵۰۴ رو به رو می شوید. البته معمولا این مشکل به صورت موقت است و ممکن است  این حالت پس از چند دقیقه خود به خود برطرف شود. اما در صورتی که خطای ۵۰۴ رفع نشد باید تنظیمات کلودفلر و هاست خود را مجددا بررسی کنید.

 

خطا به دلیل پایین بودن زمان اجرای PHP

برخی مواقع خطای ۵۰۴ به خاطر پایین بودن زمان اجرای PHP ایجاد می شود. در این صورت برای رفع مشکل می بایست کد زیر را داخل فایل htaccess. قرار داده و ذخیره کنید. با افزودن کدهای زیر مدت زمان محدودیت حافظه اجرای php در وردپرس را افزایش داده اید.

 

<IfModule mod_php5.c>
php_value post_max_size 5M
php_value upload_max_filesize 5M
php_value memory_limit 128M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300
php_value session.gc_maxlifetime 1200
</IfModule>

 

امیدواریم آموزش رفع خطای ۵۰۴ Gateway Timeout در وردپرس مفید بوده باشد و توانسته باشید مشکل ۵۰۴ سایت خود را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.