استفاده از ویدئوی شاخص به جای تصویر شاخص

شاید برای شما هم پش آمده باشد که برخی از ماطلب سایت تان به گونه است که بهتر از از ویدئو شاخص به جای تصویر شاخص برای آن مطلب استفاده کنید. در این مقاله از میهن اسکریپت استفاده از ویدئوی شاخص به جای تصویر شاخص در وردپرس را آموزش خواهیم داد.

 

add video instead image wordpress - استفاده از ویدئوی شاخص به جای تصویر شاخص

 

استفاده از ویدئوی شاخص به جای تصویر شاخص

اگر شما هم می خواهید از ویدئو شاخص به جای تصویر شاخص در برخی از مطالب سایت خود استفاده کنید اولین کاری که باید انجام دهید نصب افزونه Featured Video Plus است.

 

افزونه Featured video plus

همانطور که در مطلب فوق اشاره شد با نصب افزونه Featured video plus می توانید به راحتی برای مطالب خود به جای تصویر شاخص در وردپرس از فیلم  شاخص استفاده کنید.

برای این کار ابتدا این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و آن را در سایت وردپرسی خود نصب کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه Featured Video Plus به صفحه ویرایش پست یا افزودن یک پست جدید مراجعه کنید.  مشاهده خواهید کرد که در ویرایشگر پست وردپرس یک جعبه جدید با عنوان featured video ایجاد شده است.

 

upload video - استفاده از ویدئوی شاخص به جای تصویر شاخص

 

اکنون شما باید مطابق تصویر بالا بر روی آیکون “افزودن ویدئو” کلیک کرده و سپس در پنجره باز شده ویدئو مودر نظر خود را آپلود کنید. پس از بارگذاری کامل ویدئو و انتخاب آن، ویدئو انتخابی شما به صورت یک تصویر شاخص در محیط ویرایشگر مشاهده می شود. کار تمام شد و پس از ذخیره مطلب این ودیدئو به جای تصویر شاخص در مطلب مورد نظر شما در سایت قابل مشاهده است.

 

تنظیمات ویدئوهای شاخص

با استفاده از قسمت تنظیمات افزونه Featured Video Plus قادر خواهید بود تا ویدئوهای شاخص را به درستی تنظیم کنید. برای دسترسی به بخش تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس خود به قسمت تنظیمات>>رسانه مراجعه کنید.

 

setting plugin - استفاده از ویدئوی شاخص به جای تصویر شاخص

 

در صفحه باز شده همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید در خط اول یک سری توضیحات درج شده است که مربوط به شورتکد این افزونه می باشد. شما با استفاده از شورتکد ([featured-video-plus])  می توانید از این افزونه در بخش های مختلف قالب وردپرس خود استفاده کنید.

توضیح بقیه گزینه های تصویر بالا به شرح زیر می باشد :

– گزینه ی اول برای انتخاب موارد استفاده از افزونه است که ۴ گزینه را به شما پیشنهاد کرده است که بسته به نیاز خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.
– با استفاده از گزینه ی دوم قادر خواهید بود تا حالت اتوماتیک و یا غیر اتوماتیک پخش فیلم در تصویر شاخص را تعیین کنید.
– توسط گزینه video sizing می توانید ابعاد ویدئو را تنظیم کنید.
– گزینه local video options برای شخصی سازی افزونه می باشد که توصیه می شود از آن استفاده نکنید.

 

other options 1 - استفاده از ویدئوی شاخص به جای تصویر شاخص

 

– گزینه های بعدی هم مربوط به تنظیمات مروب طبه دو شبکه اجتماعی یوتیوب و ویمو است

– گززینه آخر نیز برای تنظیم رنگ جعبه ویدئو می باشد.

در نهایت پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود دکمه ذخیره تنظیمات را کلیک کنید تا تنظیمات شما اعمال شود.

 

امیدوارم آموزش استفاده از ویدئوی شاخص به جای تصویر شاخص برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.