رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس

رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس | آیا تا کنون در هنگام کار با سایت وردپرس خود با خطای Failed to Open Stream رو به رو شده اید؟ این خطا معمولا محل اسکریپت هایی را که خطا اتفاق افتاده است، مشخص می کند. در این مطلب روش رفع خطای Missed Schedule Post را به شما توضیح می دهیم.

 

failedtoopen - رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس

 

خطای Failed to Open Stream در وردپرس

خطای Failed to Open Stream زمانی اتفاق می افتد که وردپرس توانایی بارگذاری فایل هایی که در کد وب سایت وجود دارد را ندارد. برخی اوقات در زمان بروزر خطای Failed to Open Stream، وردپرس به بارگذاری وبسایت ادامه داده و فقط یک پیام هشدار نمایش می دهد ولی برخی زمان ها علاوه بر نمایش خطا، دیگر چیزی از محتویات سایت بارگذاری را نمی کند. پیام خطا بسته به علت و محل قرارگیری فایلی که باعث خطا شده متفاوت است.

معمولا کد خطا چیزی مانند نمونه زیر است:

 

Warning: require(/home/website/wp-includes/load.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/website/wp-settings.php on line 19 
 
Fatal error: require(): Failed opening required ‘/home/website/wp-includes/load.php’ (include_path=’.:/usr/share/php/:/usr/share/php5/’) in /home/website/wp-settings.php on line 19

 

رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس

همانطور که در بالا گفته شد خطا به دلایل مختلفی رخ می دهد و پیام خطا بسته به علت و محل فایل که دچار خطا شده است متفاوت خواهد بود. برای مثال : مجوز دسترسی وجود نداشته باشد ، فایل در دسترس نباشد، عملیات شکست خورده باشد و مواردی مانند آن.

 

خطای Failed to Open Stream وردپرس

چنانچه پیام خطا شامل ‘no such file or directory’ باشد پس باید محل قرارگیری فایل در خطی که مشخص شده را جستجو کنید تا فایلی که در آن خط خاص ذکر شده است را مشاهده کنید. اگر این خطا از یک قالب وردپرس یا افزونه وردپرس باشد این بدین معنی است که فایل های مربوط به افزونه یا قالب وردپرس مورد نظر یا حذف شده اند یا به طور کامل نصب نشده اند. برای رفع خطا می بایست افزونه یا قالب را غیرفعال کرده و مجددا نصب و فعال کنید.

اما شاید به این دلیل رخ داده باشد که وردپرس قادر به به پیدا کردن فایل‌های موجود در پرونده .htaccess در پوشه اصلی هاست سایت شما نمی باشد. برای رفع مشکل شما باید به صفحه تنظیمات> پیوندهای یکتا در پیشخوان وردپرس خود رفته و بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فایل .htaccess مجددا بازسازی شود.

 

save permalinks htaccess - رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس

 

اگر متن پیام ‘Permission denied’ باشد که مجوز لازم برای دسترسی به فایل یا دایرکتوری مورد نظر وجود ندارد. برای رفع این مشکل باید ابتدا وارد هاست سایت وردپرس خود شوید و به مسیر پوشه فایل مورد نظر بروید و سپس روی فایل راست کلیک کرده . گزینه Change Permissions را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه در پنجره باز شده دسترسی ها را برای آن تعریف کنید.

 

change permission in cpanel 05 - رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس

 

xhange permissons - رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس

 

ممکن است خطا به دلیل  استفاده از اسکریپت هایی مانند Google Analytics, Facebook APIs ایجاد شود. ممکن است برای استفاده از آنها نیاز به API ها باشد و وردپرس قادر نباشد تا فایل های لازم را اجرا کند. برای برطرف کردن این مشکل باید با پشتیبانی افزونه مورد نظر تماس بگیرید تا آنها مشکل شما را رفع کنند.

امیدارم آموزش رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس برای شما مفید بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.