نحوه ایجاد پست سنجاق شده در وردپرس

نحوه ایجاد پست سنجاق شده در وردپرس | شاید برخی اوقات لازم باشد یک پست بسیار مهم را به عنوان پست ثابت در ابتدای صفحه اصلی یا نخست قرار دهید به طوریکه حتی پس از انتشار پست های دیگر باز هم این مطلب در بالای بقیه پست های سایت به صورت ثابت قرار داشته باشد. برای این کار آموزش نحوه ایجاد پست سنجاق شده در وردپرس را دنبال کنید.

 

sticky posts in wordpress - نحوه ایجاد پست سنجاق شده در وردپرس

 

نحوه ایجاد پست سنجاق شده در وردپرس

اگر بخواهید یک پست خاص در بالای صفحه اصلی قرار داشته باشد، با این آموزش می توانید این کار را به سادگی انجام دهید. بهترین روش برای داشتن یک پست ثابت در سایت های وردپرس، ایجاد یک پست سنجاق شده است.

 

نحوه ایجاد پست ثابت در وردپرس

در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس سایت خود شوید و سپس به قسمت ویرایش نوشته ای که قصد دارید در صفحه ی نخست سایت شما به صورت ثابت باشد بروید. در نوار کناری سمت چپ در قسمت جعبه انتشار مطلب، گزینه ای به نام “نمایانی: عمومی” وجود دارد. بر روی لینک آبی رنگ “ویرایش” رو به روی آن کلیک کنید.

 

sticky post - نحوه ایجاد پست سنجاق شده در وردپرس

 

سپس تیک چک باکس “سنجاق کردن این نوشته در برگه‌ی نخست” را بزنید و روی دکمه “قبول” کلیک کنید. در آخر مطلب خود را بروزرسانی کنید. اکنون سایت خود را مشاهده کنید خواهید دید نوشته ای که شما سنجاق کرده اید به عنوان اولین پست قرار دارد و از این پس هر نوشته جدیدی که منتشر کنید بعد از این پست قرار می گیرد.

 

نحوه حذف پست های سنجاق شده در وردپرس

زمانی که می خواهید پست سنجاق شده خود را از این حالت خارج کنید می بایست مراحل قبلی را تکرار کرده و این بار تیک چک باکس را غیرفعال کنید.

 

ایجاد پستهای چسبنده برای دسته بندی های مختلف

اگر قصد دارید برای دسته بندی های مختلف سایت خود پست سنجاق شده یا چسبنده ایجاد کنید، ابتدا افزونه Category Sticky Post را از بخش افزونه ها> افزودن در پیسخوان وردپرس سایت خود جستجو و نصب کنید.

پس از فعال سازی افزونه، نوشته مورد نظر خود را باز کنید. مشاهده خواهید کرد متا باکس Category Sticky در نوار سمت چپ، زیر باکس انتشار قرار گرفته است. این متاباکس به صورت یک لیست کشویی است که توسط آن می توانید دسته بندی مورد نظر خود را تعیین کنید. پس از انتخاب دسته بندی دلخواه خود، پست را بروزرسانی کنید.

 

Category Sticky - نحوه ایجاد پست سنجاق شده در وردپرس

 

چنانچه بخواهید نوشته مورد نظر را از حالت چسبنده خارج کنید باید تیک گزینه “Hide Sticky Post Border” را فعال کرده و نوشته خود را به روز رسانی کنید.

امیدواریم آموزش نحوه ایجاد پست سنجاق شده در وردپرس برای شما کاربران میهن اسکریپت مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.