تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در phpMyAdmin

تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در phpMyAdmin | شاید تا به حال برای شما شما هم پیش آمده باشد که به دلیل نصب یک قالب وردپرس دارای مشکل دیگر پیشخوان وردپرس دسترسی نداشتید و قادر نبودید تا قالب وردپرس خود را از پنل مدیریت وردپرس تغییر دهید. در این مواقع می توانید به راحتی از طریق phpMyAdmin قالب وردپرس خود را تغییر دهید.

 

 

change theme phpmyadmin - تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در phpMyAdmin

تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در phpMyAdmin

معمولا برای تغییر قالب وردپرس باید در پنل مدیریت وردپرس خود از منو نمایش روی گزینه پوسته ها کلیک کرده و سپس در صفحه باز شده قالب وردپرس مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما، برخی زمان ها یک خطای وردپرسی پیشخوان وردپرس سایت شما را غیر قابل دسترس می کند. در این حالت یک روش برای تغییر قالب وردپرسس این است که ابتدا همه پوشه های قالب وردپرس را به جز پوشه قالب پیش فرض وردپرس از پوشه wp-content/ themes حذف کنید. بدین ترتیب وردپرس قالب پیش فرض وردپرس را به صورت خودکار فعال خواهد کرد. روش دیگر تغییر قالب وردپرس از طریق phpMyAdmin می باشد.

 

تغییر قالب وردپرس از طریق phpMyAdmin

برای تغییر قالب وردپرس از phpMyAdmin ابتدا باید به هاست سایت خود وارد شوید و سپس روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید. پس از وارد شدن در سمت چپ لیست دیتابیس های موجود نمایش داده خواهد شد. بر روی دیتابیس وب سایت خود کلیک کرده و سپس جدول wp_options را انتخاب کنید.

 

wp options phpmyadmin - تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در phpMyAdmin

 

سپس به پایین صفحه رفته و ستون های template و stylesheet را جستجو کنید.

 

change template stylesheet - تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در phpMyAdmin

 

سپس روی دکمه edit در ردیف template کلیک کنید تا بتوانید آن را ویرایش کنید و در فیلد option_value نام قالب وردپرس مورد نظرتان به جای نام قالب قبلی را بنویسید (منظور از نام قالب همان اسم پوشه قالب است) به عنوان مثال در قالب وردپرس ایمپرزا نام پوشه impreza می باشد. سپس بر روی دکمه GO کلیک کنید. برای ردیف stylesheet نیز همین مراحل را دنبال کنید.

 

امیدورایم تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در phpMyAdmin برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.