حل خطای جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده وردپرس

حل خطای جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده وردپرس | صفحه حالت تعمیر و نگهداری یک صفحه برای اطلاع رسانی به شما و کاربرانتان است. در طول فرایند بروزرسانی، وردپرس هنگامی که فایل های ضروری را در سرور دانلود و سپس اکسترکت می کند و فایل های جدید نصب می کند، سایت شما به صورت خودکار در حالت تعمیر و نگهداری قرار می گیرد. در طول این عملیات اعلان “Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance” یا “جهت انجام عملیات تعمیرات زمان بندی شده برای مدت کوتاهی در دسترس نیست” نمایش داده می شود.

 

maintenance error - حل خطای جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده وردپرس

 

اما همیشه همه چیز خوب پیش نمی رود و به دلایل مختلفی مانند قطع ارتباط با سرور دانلود، تداخل با یک افزونه دیگر، تداخل با افزونه های کش، مشکلات حافظه و تایم آوت شدن اسکریپت و… بروز رسانی ناتمام یا ناقص می ماند. در این حالت سایت شما به جای اینکه فقط چند ثانیه در حالت تعمیر و نگهداری باشد این امر طولانی می شود و سایت شما در حالت تعمیر و نگهداری باقی می ماند.

 

حل خطای جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده وردپرس

اگر در در هنگام به بروز رسانی وردپرس این خطا اتفاق افتاده، اطمینان حاصل کنید که به روز رسانی به طور کامل صورت گرفته شده باشد تا سایتتان در آینده با مشکل مواجه نشود.

وردپرس در هنگام عملیات بروز رسانی یک فایل .maintenance ایجاد می کند که سایت شما در حالت تعمیر و نگهداری نمایش داده می شود. تا وقتی این فایل از روی سرور شما حذف نشود، پیام همچنان نمایش داده می شود و سایت شما در حالت تعمیر و نگهداری باقی خواهد ماند.

اولین کار برای رفع این مشکل، حذف فایل .maintenance از روت هاست خود یا پوشه ای که فایل های وردپرس شما در آن قرار دارد، است. برای انجام این کار باید ابتدا وارد هاست وب سایت شوید. سپس روی گزینه settings کلیک کنید و تیک گزینه show hidden files را فعال کنید تا فایل های مخفی قابل مشاهده شوند. بعد از آن فایل .maintenance را پیدا کرده و این فایل را حذف کنید تا سایت شما به حالت عادی خودش بازگردد.

 

سفارشی سازی اعلان حالت Maintenance وردپرس

روش دوم حل خطای جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده وردپرس این است که صفحه ی مربوط به Maintenance را سفارشی کنید تا بازدیدکنندگان سایت شما به یک صفحه سفارشی Maintenance در وردپرس انتقال و ریدایرکت شوند.

برای سفارشی کردن صفحه اطلاع رسانی یک فایل با نام maintenance.php در دسکتاپ خود ایجاد کرده و کد زیر را در آن جایگذاری و ذخیره کنید.

 

<?php
$protocol = $_SERVER["SERVER_PROTOCOL"];
if ( 'HTTP/1.1' != $protocol && 'HTTP/1.0' != $protocol )
    $protocol = 'HTTP/1.0';
header( "$protocol 503 Service Unavailable", true, 503 );
header( 'Content-Type: text/html; charset=utf-8' );
?>
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<body>
    <h1>We are updating the site, please check back in 30 minutes.</h1>
</body>
</html>
<?php die(); ?>

 

سپس  این فایل را در هاست درون فولدر wp-content وردپرس خود آپلود کنید. از این پس هنگام به روز رسانی افزونه ها و وردپرس این صفحه برای کاربران به نمایش گذاشته خواهد شد.

شما می توانید از کدهای CSS دلخواه خود را هم در آن استفاده کنید و هر پیامی که مایل هستید در آن بنویسید.

امیدواریم آموزش حل خطای جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده وردپرس برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.