افزودن پرسش و پاسخ به نتایج گوگل

افزودن پرسش و پاسخ به نتایج گوگل | یکی از روش های افزایش ورودی سایت از گوگل، نمایش پرسش و پاسخ در نتایج گوگل است. به تازگی قابلیت نمایش پرسش و پاسخ‌ها در نتایج گوگل به وردپرس افزوده شده است.

 

add faq to google results - افزودن پرسش و پاسخ به نتایج گوگل

 

سوالات متداول یا FAQ چیست؟

frequently asked questions یا faq به معنای سوالات متداول هست. سوالات متداول ( FAQ ) لیستی از پرسش و پاسخ هایی است که درباره یک موضوع مشخص نوشته شده اند. معمولاً وب‌سایت‌ها در مقالات، محصولات و خدمات خود یک بخش تحت عنوان سوالات متداول قرار می دهند که در آن به لیستی از سوالاتی که ممکن است برای بیشتر کاربران ایجاد شوند، پاسخ می دهند. این موضوع باعث می شود تا کاربران وبسایت، بدون نیاز به تماس یا درج نظر، پاسخ اکثر سوالات خود را دریافت می‌کنند.

 

نمایش پرسش و پاسخ در نتایج گوگل

نمایش سوالات متدوال در نتایج گوگل باعث می‌شود که سایت شما ورودی بالایی از گوگل داشته باشد. چرا که اینگونه نتایج فضای بیشتری را در صفحه نتایج گوگل به خود اختصاص می دهند و بنابراین احتمال کلیک کاربران روی سایت و لینک‌ها بالا می رود.

 

yoast faq google - افزودن پرسش و پاسخ به نتایج گوگل

افزودن پرسش و پاسخ به نتایج گوگل با یواست

با کمک افزونه یواست سئو می توانید به راحتی سوالات متداول را در نتایج گوگل نمایش دهید. البته برای این کار لازم است علاوه بر نصب افزونه یواست سئو، از نسخه ۵ به بالای وردپرس و ویرایشگر گوتنبرگ بر روی سایت خود استفاده کنید. بعد از آن مراحل زیر را انجام دهید.

 

به قسمت ویرایش نوشته وردپرس بروید.

پس از آمکه وارد بخش نوشته وردپرس شدید، اگر می خواهید سوال متداول را در نوشته جدید قرار دهید بر روی افزودن نوشته کلیک کنید و اگر می خواهید سوالات متداول را در یکی از نوشته های قبلی سایت خود قرار دهید بر روی ویرایش نوشته مورد نظر کلیک کنید. سپس روی افزودن بلوک کلیک کنید و عبارت FAQ را جستجو کرده و پس از یافتن آن، روی بلوک FAQ یا پرسش و پاسخ کلیک نمایید.

 

yoast faq block - افزودن پرسش و پاسخ به نتایج گوگل

 

پرسش و پاسخ‌های خود را اضافه کنید.

در این مرحله سوالات متداول خود را همراه با پاسخ‌ها بنویسید. دقت کنید که پرسش و پاسخ‌های اصلی و مناسب را وارد کنید تا کاربران به نتیجه مورد نظر خود دست یابند.

 

yoast faq example - افزودن پرسش و پاسخ به نتایج گوگل

اطمینان از صحیح بودن Structred Data

برای اینکه از صحت کار خود اطمینان پیدا کنیم، باید از ابزار‌های تست دیتای معماری شده گوگل بهره ببریم. برای این‌ منظور ابتدا وراد سایت Structred Data Testing Tool شوید و در آنجا با وارد کردن آدرس صفحه پرسش و پاسخ خود، آن را بررسی نمایید. در صورتی که پیام سبز رنگ را مشاهده کردید یعنی صفحه مورد نظر در گوگل همراه با سوالات و پاسخ‌ها نمایش داده خواهد شد. البته این امر ممکنه است چند روز زمان ببرد.

 

check faq pages - افزودن پرسش و پاسخ به نتایج گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.