آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس | خطای ۴۰۳ در سایت وردپرس و یا هر سایت دیگری هنگامی رخ می دهد که سرور دسترسی لازم برای بارگزاری صفحه مذکور را نمی دهد یا به عبارت دیگر خطای ۴۰۳  به این دلیل نمایش داده می شود که کاربر سایت شما دسترسی کافی به صفحه مرود نظر خود را ندارد. به طور کلی می توان گفت خطا ۴۰۳  به معنای عدم سطح دسترسی است. در این مطلب آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس برای شما توضیح می دهیم.

 

403forbidden error mihanscript.ir  - آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

 

آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

دلایل زیادی ممکن است باعث شود  خطای ۴۰۳ رخ دهد بنابراین برای رفع آن باید روش های مختلفی را بررسی کنید. با هم آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس را دنبال می کنیم.

همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از انجام هر تغییری ابتدا یک فول بک آپ از سایت خود تهیه کنید تا در صورت اینکه مشکل دیگری بوجود آمد بتوانید آن را ریستور کنید.

 

آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

 

غیر فعال سازی افزونه های وردپرس

یکی از دلایلی که می تواند باعث رخ دادن خطای ۴۰۳ در وردپرس باشد وجود افزونه هایی است که ممکن است در کارکرد برخی از فایل های سایت تداخل ایجاد کنند.

برای این کار باید ابتدا افزونه های سایتتان را غیر فعال کنید. برای غیرفعال سازی کلیه افزونه های وردپرس از طریق FTP نام پوشه plugins را در پوشه wp-content به نام دیگری تغییر دهید از این طریق همه افزونه های وردپرس سایت شما غیرفعال می شوند. در صورتی که با غیرفعال کردن افزونه ها مشکل سایت شما برطرف شد مجددا نام پوشه پلاگین را به plugin بازگردانید و سپس وارد پیشخوان وردپرس سایت خود شوید و از بخش افزونه ها، یکی یکی افزونه ها را فعال سازی کنید. البته پس از فعال سازی هر افزونه وردپرس ابتدا باید سایت را مجددا بررسی کنید تا افزونه وردپرس معیوب را پیدا کنید. در صورتی که خطا حل نشد همه افزونه ها را مجدد فعال کنید و راه حل بعدی را دنبال کنید.

 

بازسازی فایل .htaccess

برخی از مواقع خطای ۴۰۳ به دلیل مشکل در فایل .htaccess رخ می دهد. برای این مشکل وارد فایل منیجر هاست وبسایت خود شوید و فایل .htaccess را از ریشه اصلی (روت) هاست خود حذف کنید. در صورتی که فایل .htaccess را در هاست خود مشاهده نکردید روی گزینه setting در سی پنل کلیک کنید و تیک گزینه show hidden files را فعال کنید تا فایل های مخفی نیز به شما نشان داده شوند. پس از حذف فایل .htaccess، وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و از بخش تنظیمات > پیوند های یکتا شوید و در صفحه باز شده بدون اعمال هیچ تغییری روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید تا فایل .htaccess شما مجددا ایجاد شود.

 

delete htaccess - آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

 

تنظیم سطح دسترسی فایل ها

برای تنظیم سطح دسترسی فایل ها ابتدا وارد هاست خود شده و بر روی پوشه یا فایل مورد نظر خود راست کلیک کرده و گزینه change permissions را کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی change permissions پنجره‌ای همانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد.

 

change permissions files on hosting - آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

 

تمام پوشه‌ها در سایت وردپرس شما باید دارای مجوز ۷۵۵ و تمام فایل‌ها نیز باید دارای مجوز ۶۴۴ باشند.

 

چنانچه با دنبال کردن و انجام مراحل گفته شده در آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس باز هم مشکل سایت شما برطرف نشد با هاست سایت خود تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.