رفع خطای http موقع آپلود تصاویر در وردپرس

رفع خطای http موقع آپلود تصاویر در وردپرس | شاید تا به حال در هنگام بارگذاری تصاویر خود با خطای وردپرس http رو به رو شده باشید. خطای وردپرس http معمولا زمانی رخ می دهد که شما در حال آپلود (بارگذاری) یک تصویر یا انواع دیگر فایل ها با استفاده از آپلودر داخلی وردپرس هستید. برای رفع خطای http موقع آپلود تصاویر در وردپرس راه حل های مختلفی وجود دارد. در این مطلب برخی از روش های رفع  خطای وردپرس http را بررسی می کنیم.

 

error in upload image from wordpress site - رفع خطای http موقع آپلود تصاویر در وردپرس

 

رفع خطای http موقع آپلود تصاویر در وردپرس

برخی اوقات خطای وردپرس http به دلیل ترافیک غیر معمول و کاهش منابع سرور ایجاد می شود. پس ابتدا چند دقیقه صبر کنید و سپس دوباره فایل تصویر خود را آپلود کنید. همچنین اندازه ی تصویر مورد نظر را کاهش دهید و و مجددا تصویر را آپلود کنید. سپس فرمت فایل تصویری را تغییر دهید. مثلا از فرمت png به jpg تغییر دهید. در بیشتر موارد فرمت png برای بارگذاری قابل قبول نی باشد.

اگر خطا HTTP پس از نصب افزونه ای رخ داد، آن افزونه وردپرس را غیر فعال کنید. برخی از افزونه ها باعث ایجاد خطای وردپرس http می شوند.

اگر پس از انجام این مراحل دوباره خطا HTTP رخ داد، راه حل های دیگر را بررسی کنید.

 

افزایش محدودیت حافظه وردپرس

یکی از علل عمده بروزر خطای وردپرس http، کمبود حافظه php در وردپرس است. برای رفع این مشکل، حافظه ی پی اچ پی PHP در سرور خود را افزایش دهید.

کد زیر را در فایل wp-config.php اضافه کنید :

 

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

 

اگر این کد حافظه پی اچ پی هاست شما را افزایش نداد بدین معنی است که سرویس دهنده هاست شما اجازه ی دسترسی به چنین امکانی را مسدود کرده است. در این صورت برای افزایش حافظه ی پی اچ پی PHP در سرور خود باید با پشتیبان هاست در ارتباط باشید.

 

تغییر کتابخانه ویرایشگر تصویر استفاده شده توسط وردپرس

وردپرس از دو ماژول برای مدیریت تصاویر بهره می برد. نام این ماژول ها کتابخانه GD و Imagick است. وردپرس می تواند یکی از آنها را بسته به اینکه کدام یک در دسترس هستند استفاده کند.

معمولا کتابخانه Imagick در وردپرس بیشتر شناخته شده و اجرا میشود. که این موضوع سبب رخ دادن خطای وردپرس http در هنگام آپلود تصاویر می شود. برای برطرف کردن خطا HTTP میتوانید کتابخانه GD پیش فرض ویرایشگر تصاویر در وردپرس ایجاد کنید.

کد زیر را به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید.

 

function wpb_image_editor_default_to_gd( $editors ) {
    $gd_editor = 'WP_Image_Editor_GD';
    $editors = array_diff( $editors, array( $gd_editor ) );
    array_unshift( $editors, $gd_editor );
    return $editors;
}
add_filter( 'wp_image_editors', 'wpb_image_editor_default_to_gd' );

 

اکنون می توانید تصاویر و فایل های خود را در بخش کتابخانه چند رسانه وردپرس آپلود کنید.

 

با استفاده از روش htaccess

بیشتر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب (هاست) امکان Imagick را برای استفاده از چند رشته برای پردازش تصویر سریع تر محدود می کنند.

برای رفع این محدودیت کد زیر را به فایلhtaccess. قالب خود اضافه و ذخیره نمایید.

 

SetEnv MAGICK_THREAD_LIMIT 1

 

این کد Imagick را محدود می کند تا از یک رشته برای پردازش تصاویر استفاده کند.

 

بروزرسانی وردپرس

برخی اوقات خطای وردپرس http به علت قدیمی بودن نسخه سیستم مدیریت محتوای وردپرس رخ می دهد. در این صورت با بروز رسانی وردپرس حتما خطا HTTP بر طرف خواهد شد.

 

غیرفعال سازی افزونه های بهینه سازی تصویر

برخی از مواقع افزونه های بهینه سازی تصویر باعث بروز مشکل در آپلود تصاویر می شوند. چنانچه از افزونه های بهینه سازی تصویر استفاده می کنید آن را غیر فعال کرده و دوباره تصویر مورد نظر خود را بارگذاری کنید.

 

امیدوارم آموزش رفع خطای http موقع آپلود تصاویر در وردپرس برای شما مفیدبوده باشد و با کمک آن توانسته باشید و بتوانید خطای وردپرس http را رفع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.